Radionica Geogebra
Autor: Stjepan Radić, 26. 1. 2024.

U sklopu projekta „Inovativni učitelj za školu budućnosti“, nastavnica matematike i informatike Helena Bošković i nastavnica matematike Lana Cvrković Križanić održale su na satu matematike radionicu korištenja digitalnog alata Geogebra.

U sklopu projekta „Inovativni učitelj za školu budućnosti“, nastavnica matematike i informatike Helena Bošković i nastavnica matematike Lana Cvrković Križanić održale su na satu matematike radionicu korištenja digitalnog alata Geogebra. Učenici su se upoznali s osnovama korištenja Geogebre te na drugačiji način radili i istraživali različite matematičke sadržaje.
GeoGebra je interaktivni digitalni alat čiji je naziv nastao iz riječi geometrija i
algebra, što znači da on povezuje područja geometrije, algebre, tabličnih proračuna, statistike, analize i crtanja grafova i ponajprije ima primjenu u matematici, ali i u ostalim predmetima

.