EUROPSKI TJEDAN 2016.
Autor: Elvira Macan, 16. 5. 2016.

Naša Škola je i ove godine uz Upravni odjel za međunarodnu suradnju i EU poslove Vukovarsko-srijemske županije, Savjet za Europske integracije Vukovarsko-srijemske županije i Informacijski centar Europe Direct Vinkovci bila jedna od organizatora aktivnosti vezanih za obilježavanje Europskog tjedna i Dana Europe.

Učenice prvog razreda su u četvrtak 5. svibnja na gradskom korzu proveli istraživanje mišljenja građana Vinkovaca o članstvu Republike Hrvatske u Europskoj uniji. Rezultate istraživanja možete pogledati na linku ispod.

9. svibnja s učenicima 2.c, 3.d., 3.f i 3.g razreda održan je EU kviz na engleskom i njemačkom jeziku preko Kahoot aplikacije. Učenici su ponovili i obnovili svoje znanje o Europskoj uniji te se ujedno i izvrsno zabavili.

10. svibnja u suradnji sa Upravnim odjelom za međunarodnu suradnju i EU poslove organizirali smo parlaonicu na tezu “ Zemlje članice EU sretnije su od drugih zemalja”. Sudjelovali su učenici 3.c, 3.d i 3.f razreda a održali su konstruktivnu raspravu o prednostima i nedostacima zemalja članica EU. Ova parlaonica je ujedno i završetak projekta “Komunikacija otklanja barijere” koje financira Ministarstvo znanosti, obrazovanja I sporta.

Nakon toga uslijedila je radio emisija o osnivanju i funkcioniranju Europske unije, a pod velikim odmorom učenici su mogli uživati u glazbi iz različitih europskih zemalja.

Zahvaljujemo sljedećim učenicima na aktivnom sudjelovanju i svom doprinosu:

Istraživanje mišljenja:

Dora Budimir, Adriana Mudnić, Ana Nol, Doris Smolčić, Natalija Kos, Martina Levaković (1.d)

Parlaonica:

Učenici 3.c, 3.d, 3.f razreda

Radio emisija:

Mateja Čolić i Belinda Farago (3.d)

Europski tjedan organizirali su i vodili:

Ivana Ivančić, dr.sc.

Ivana Piperković, mag.oec.

Sanja Cikač, prof.

Sandra Klaić, univ.spec.oec.

Stjepan Radić, mag.hist. et mag.educ.geog.