PRAVILA I POSTUPAK ZA PRETHODNU PROVJERU STRUČNIH ZNANJA I SPOSOBNOSTI KANDIDATA
Autor: Helena Bošković, 12. 3. 2016.

Prethodna provjera stručnih znanja održati će se 17. ožujka 2016. u 13:15 sati u prostorijama Ekonomske i trgovačke škole Ivana Domca Vinkovci, na adresi Antuna Akšamovića 31, Vinkovci, prema popisu kandidata koji je objavljen putem web stranice škole.

Po dolasku na prethodnu provjeru znanja i sposobnosti, od kandidata će biti zatraženo predočavanje odgovarajuće identifikacijske isprave radi utvrđivanja identiteta.

Kandidati koji ne mogu dokazati svoj identitet, osobe koje ne ispunjavaju formalne uvjete natječaja, kao i osobe koje nisu podnijele prijavu za radno mjesto za koje se provodi prethodna provjera stručnih i radnih sposobnosti, ne mogu pristupiti provjeri.

Za kandidata koji formalno ispunjava uvjete, a ne pristupi provjeri ili tijekom njena trajanja odustane od iste, smatrati će se da je povukao prijavu za natječaj.

II.

Po utvrđivanju identiteta kandidatima će biti podijeljena pitanja za pisano testiranje, koje traje do max. 45 minuta. Kandidati su se dužni pridržavati utvrđenog vremena testiranja.

Kandidati koji su pristupili prethodnoj provjeri stručnih znanja i sposobnosti imaju pravo uvida u rezultate provedenog postupka.

III.

Pisana provjera stručnih znanja se sastoji od ukupno 20 pitanja. Svaki od točno odgovorenih pitanja nosi 1 bod (max. se može ostvariti 20 bodova).

Nakon provedenog pismenog testiranja sa kandidatima za prvih pet kandidata koji su bili najbolji na pisanoj provjeri stručnih znanja provesti će se razgovor-intervju radi provjere socijalnih i komunikacijskih vještina. Intervju se boduje bodovima od  0-10.

Nakon provedene prethodne provjere stručnih znanja i socijalnih i komunikacijskih vještina (intervjua) utvrđuje se rang-lista kandidata prema ukupnom broju ostvarenih bodova koja će biti objavljena na web-stranici škole.

IV.

Za vrijeme trajanja pisanog testiranja kandidatima nije dopušteno:

- koristiti se bilo kakvom literaturom ili bilješkama

- koristiti mobitele ili druga komunikacijska sredstava

- napuštati prostoriju u kojoj se provodi provjera

- razgovarati s ostalim kandidatima ili na bilo koji drugi način remetiti red i mir.

Ukoliko se kandidat ponaša neprimjereno i/ili prekrši neko od prethodno opisanih pravila, bit će zamoljen da se udalji sa testiranja, a njegov rezultat i rad Povjerenstvo za provedbu natječaja neće bodovati.

V.

Nakon provedenog postupka pisane provjere stručnih znanja i intervjua, Povjerenstvo sastavlja Izvješće o provedenom postupku i utvrđenoj rang listi kandidata, te ga dostavlja Ravnateljici. Školski odbor na prijedlog Ravnateljice donosi odluku o izboru kandidata za objavljeno radno mjesto.

VI.

O rezultatima natječaja kandidati će biti obaviješteni u roku od 15 dana od dana izbora kandidata putem web stranice škole.

Objavom rezultata natječaja na web stranici škole smatra se da su svi kandidati obaviješteni o rezultatima natječaja. Kandidate koji se pozivaju i ostvaruju pravo prednosti prema posebnim Zakonima biti će obaviješteni na način propisan tim Zakonima.

Natječajna dokumentacija može se podići u administraciji škole u roku od mjesec dana od završetka natječajnog postupka.

Uvid u dokumentaciju izabranog kandidata može se obaviti u roku od 15 dana od dana izbora u administraciji škole u vremenu od 08 do 12 sati.

PRAVNI IZVORI ZA TESTIRANJE KANDIDATA:

1.Pravilnik o djelokrugu rada tajnika te administrativno-tehničkim uvjetima i pomoćnim poslovima koji se obavljaju u srednjoškolskoj ustanovi (NN 2/11)

2.Zakon o zaštiti na radu (NN 71/14, 118/14, 154/14)

3.Temeljni kolektivni ugovor za službenike i namještenike u javnim službama (NN 141/12)

4.Državni pedagoški standard srednjoškolskog sustava odgoja i obrazovanja (NN 63/08, 90/10)

5.Hrvatski zavod za toksikologiju i antidoping - http://www.hzt.hr/index.php

6.Osnove čišćenja i dezinfekcije - http://wfhss.com/downloads/Level1/wfhss-training-1-07_hr.pdf

POVJERENSTVO ZA PROVEDBU NATJEČAJA