Ukupno: 752099

Stota godišnjica Prvoga svjetskoga rata
Autor: Helena Bošković, 10. 11. 2014.

Ove godine obilježavamo stotu godišnjicu od početka Prvog svjetskog rata (28. srpnja 1914.) Zbog svojih globalnih razmjera i strašnih posljedica od kojih je i 40 milijuna žrtava prvotno je nazvan Veliki rat ili Rat koji će okončati sve ratove. Povodom ove tragične posljedice čenici 2.e i 2.f razreda naše škole uredili su panoe na ulazu škole.

Učenici, djelatnici, profesori i posjetitelji naše škole mogli su se tako upoznati s

-          Uzrocima i povodom Prvog svjetskog rata

-          Tijekom, trajanjem i bojištima Prvog svjetskog rata

-          Posljedicama rata na političkoj i društvenoj sceni Europe i svijeta

-          Djelovanjem Crvenog križa tijekom rata

-          Promjenama u društvu

-          Hrvatima i hrvatskim zemljama koje su sudjelovale u Prvom svjetskom ratu

Cilj učenika bio je ukazati na tužnu obljetnicu s jasnom porukom nulte tolerancije prema mržnji, rasizmu i svakoj povredi principa i vrijednosti koje nas određuju.

Stjepan Radić, mag.hist. et educ.geogr.