In memoriam
Autor: Helena Bošković, 4. 11. 2014.

Jasna Knežević rođena je 9. siječnja 1997. u Vinkovcima kao drugo dijete u otočkoj obitelji Nade i Antuna Kneževića. Svoje djetinjstvo i mladost provela je u ulici Josipa Lovretića 38, Otok, zajedno s roditeljima i tri brata. U Otoku je završila Osnovnu školu Josipa Lovretića odličnim uspjehom svih osam razreda.

Školske godine 2011./2012. upisala se kao redovit učenik u srednju strukovnu četverogodišnju školu sektora ekonomija, trgovina i poslovna administracija za zanimanje upravni referent. U Ekonomskoj i trgovačkoj školi Ivana Domca Vinkovci završila je prvi razred odličnim uspjehom, a drugi i treći razred vrlo dobrim uspjehom. Školske godine 2014./2015. upisala se u četvrti razred upravnog smjera.

Jasna je u svemu pokazivala uzornost. Bila je redovita na nastavi, vrijedno učila i na vrijeme rješavala sve zadatke. Prvi je razred putovala vlakom, a od drugog razreda autobusom. Aktivno sudjelujući u natavi pokazivala je kreativne sposobnosti posebno u likovnom izričaju. Pokazivala je sklonosti za humanističke znanosti, a isto je tako postizala vrsne rezultate u prirodnim predmetima s lakoćom rješavajući logičke matematičke zadatke. Jasni ništa nije bilo teško te je radosno dolazila na nastavu i oduševljeno sudjelovala u svim zadaćama. Mirna, samozatajna i skromna djevojka s osmijehom je prihvaćala sve izazove školovanja. Maštala je o prosvjetnom, učiteljskom i odgojiteljskom pozivu. Bila je omiljena u razredu i među prijateljima zračeći vedrinom i srećom. Svoju humanost potvrđivala je i aktivnim sudjelovanjem u Dobrovoljnom vatrogasnom društvu Otok pomažući u spašavanju ljudskih života i imovine.

Na pragu punoljetnosti ugasio se mladi život. Dušni dan, nedjelja, 2. studenoga 2014. u 13,05 sati stravična prometna nesreća na pružnom prijelazu Čistine. Četvero smrtno stradalih i dvojica s tjelesnim ozljedama u bolnici. Tragedija je to cijele jedne obitelji Knežević. Otac Antun i sin Dino preživjeli su i završili u bolnici, a poginuli su vozač, majka Nada, sin Robert i kćerka Jasna.

Ova teška tragedija zauvijek je zaledila osmijeh na licu mlade djevojke i iz naše sredine otkinula još nerascvjetali pupoljak mladosti. Grad Otok tuguje jer je stradala cijela jedna obitelj i otac druge obitelji. Ekonomska i trgovačka škola Ivana Domca zavijena je u crno jer smo izgubili dvoje učenika u jednom danu: Jasnu Knežević – maturanticu 4.E razreda i Roberta Kneževića – učenika 1. E razreda.

Tugujemo i molimo se za njih. Neka im Bog podari mir vječni i anđeli ih uvedu u slavu nebesku! Krist unosi u naš život Svjetlo istine i života djelom i riječju, On će u zavodljivi mrak svijeta unijeti besmrtnost duša naših Jasne, Roberta i majke Nade.

Milostiv im bio Gospodin, blagoslovio duše njihove i mir im donio! Laka im bila hrvatska zemljica!

Draga naša Jasna!

Suza je zacaklila u svakom oku. More neispunjenih želja, maštanja nedosanjana naviru sa svih strana. Ugasio se mladi život na pragu velikih očekivanja. Pupoljak nerastvoreni kapi rose nisu dokanule. Zvono je zauvijek utihnulo i srce prestalo kucati. Toliko si nade i ljubavi sijala na sve nas, a više te nema. Ostaješ neprežaljena i nenadoknadiv si gubitak razredu, školi, Vinkovcima, Otoku, Slavoniji i Hrvatskoj. Opraštamo se od prijateljice, učenice, čovjeka! Samozatajna i skromna osoba kao ti koja je tiho živjela nenadano i prerano nas je napustila. Nosimo u sebi tešku i neizlječivu bol te vjerujemo da ćeš naći blaženstvo duše koje si svjedočila svojim kratkim životom na Zemlji.

Spomen na našu Jasnu nikada neće izblijediti i nosit ćemo njezin vedar osmijeh u svojim srcima. Opraštamo se od naše drage Jasne želeći joj mir vječni i pokoj duši njezinoj. Posljednji pozdrav od prijatelja, učenika, zaposlenika, razrednice i svih koji su Te poznavali. Neka ti je laka ova naša hrvatska zemljica!

InMemoriam_001.jpg (71.48 KB)