MEĐUNARODNI DAN OBITELJI
Autor: Helena Bošković, 17. 5. 2014.

Želeći istaknuti važnost obitelji za život svakog čovjeka, Ujedinjeni narodi su svojom rezolucijom 1993. godine proglasili 15 . svibanj  Međunarodnim danom obitelji.

Današnje obitelji teško se nose s izazovom suvremenog  društva i modernog načina života, ali obitelj koja predstavlja zajedništvo i tako živi može pomoći svakom svojem članu da se osjeti voljenim, boljim, zadovoljnim i sretnijim.

Samo zajednica koja ima tolerantniju i povezaniju obitelj,  doprinijet će kvalitetnijem i povezanijem društvu.

Bez obzira na sve definicije svijeta, obitelj zapravo definiramo mi sami.

Zdravu obitelj okružuje istinska i bezgranična ljubav, povjerenje, razumijevanje, sigurnost i toplina. Pojedinac koji živi u takvoj obitelji izrasta u sigurnu i zdravu osobu koja se može suočiti i s najtežim problemima života.

Učenici  3.e razreda: G. Bosankić,  J. Kneževič,  Z. Lovrić,  M. Vučić  i predmetna  profesorica  B. Lukić.