„Europa u školi“
Autor: Helena Bošković, 2. 5. 2014.

Slijedeći svoje snove dohvatili smo najsjajnije zvjezdice europskog neba. U literarnoj skupini „Strune“ napisano je i izgovoreno na tisuće plemenitih, nježnih, veličanstvenih i nezaboravnih riječi. Ovogodišnji najveći uspjeh i kruna za sve naše napore u neumornom pisanju jest postignuće u natjecanju „Europa u školi“.

Svojim literarnim izričajima postigli smo tri mjesta među deset nagrađenih i pozvanih na svečanost povodom Dana Europe, a koje se održava ove godine 5. svibnja u Europskom domu Zagreb. Jelena Lučić je na prvom mjestu, Ivana Leko na drugom mjestu, a Vanja Brčić je na desetom mjestu.

Međunarodno i nacionalno natjecanje „Europa u školi“ organizirali su Europski dom Zagreb i Europski pokret Hrvatske u suradnji s Ministarstvom znanosti, obrazovanja i sporta. Okvirna tema ovogodišnjeg natjecanja bila je:

2014. europska godina usklađivanja radnog i obiteljskog života

Tema literarnog izričaja za treću dobnu skupinu – treće i četvrte razrede bila je:

Obitelj i/ili posao i (ne) mogućnost njihova prožimanja u društvu!

Ovu su temu izvrsno oblikovali nagrađeni učenici 3.e razreda, a mentorica im je bila profesorica hrvatskoga jezika Mira Filipović-Trabak.

Literarna skupina „Strune“

Privitak: 1. Literarni rad Jelene Lučić