Ukupno: 752082

Promocija knjige "Provalnik"
Autor: Helena Bošković, 28. 4. 2014.

Dana 24. travnja 2014. godine u Dvorani ogranka Matice hrvatske u Vinkovcima održala se promocija knjige pod nazivom „Provalnik“. Knjigu je napisala Ariana Pavelić, učenica 1. G razreda naše škole.

Ariana je knjigu napisala s 11 godina te je time postala jedna od najmlađih pisaca u Hrvatskoj. Žanr knjige je kriminalistički roman za tinejdžere, a ono što daje posebnih štih ovom romanu je napetost koja ne jenjava niti u jednom retku teksta.  Koliko se zapravo cijeni Arianin trud najbolje pokazuje izuzetno velik broj osoba koje su prisustvovale promociji, a u dvorani se tražilo mjesto više. Na promociji je bila nazočna ravnateljica prof. Ivana Radić, mnogi profesori, učenici i drugi koji su željeli iz prve ruke saznati što je moguće više o samom djelu i pružiti potporu autorici. Nije bilo osobe koja nije pohvalila Arianin roman, a autorica je svima zahvalila prigodnim riječima i autogramom. Ovim činom Ariana je postala ponos svoga razreda, naše škole i Vinkovaca te je pokazala kako i u današnjem svijetu punom raznih mogućnosti knjiga odigrava jednu itekako posebnu i važnu ulogu u našim životima te će tako ostati još dugo. A tko je provalio, što je napravio provalnik, je li koga ubio, jesu li ga uopće našli? – provjerite sami u prvijencu Ariane Pavelić – „Provalnik“ te pogledajte fotogaleriju promocije.

Iva Varga, 1. G

Igor Zdenčanović, prof.