Ukupno: 752092

Tjedan knjige
Autor: Helena Bošković, 22. 4. 2014.

Hrvatska pisana kultura na epigrafskim spomenicima znana je od desetog stoljeća. Hrvatski je prvotisak glagoljička inkunabula „Misal po zakonu rimskoga dvora“ 1483. godine.

. Najstarije djelo lijepe književnosti (beletristike) tiskano je u Mlecima (Veneciji) 22. travnja 1521. godine. Bijaše to spjev „Judita“ Marka Marulića Splićanina koji se smatra ocem hrvatske književnosti.

Dan hrvatske knjige je 22. travnja. Knjiga je velebni hram kulture, a škola je hram znanosti. Na ulazu u naš hram postavili smo simboličan pregled bogate književne baštine iz riznice hrvatske knjige.

Mira Filipović-Trabak, prof.