Ukupno: 752082

MLADI CRVENOG KRIŽA
Autor: Helena Bošković, 17. 3. 2014.

U restoranu „Barun Trenk“ u Vinkovcima 15. ožujka 2014.g. s početkom u 9 sati održano je najveće natjecanje na razini Gradskog društva Crvenog križa Vinkovci.

Sudjelovalo je 27 ekipa ( 20 ekipa osnovnih škola i 7 ekipa srednjih škola).
Mladi su se natjecali iz znanja i vještina iz zdravstvenih djelatnosti, pružanja prve pomoći, povijesti Međunarodnog pokreta Crvenog križa i međunarodnog humanitarnog prava.
Naša ekipa je pokazala izvrsno znanje, kako u pisanom dijelu, tako i u rješavanju praktičnih zadataka iz prve pomoći i osvojila treće mjesto.
Zamjenik gradonačelnika Ivan Bosančić, doc.dr.sc. Dražen Švagelj i Zvonko Domaćinović uručili su pehare i diplome članovima ekipa koje su osvojile prva tri mjesta.
Ekipu naše škole činili su:
Gabrijela Jurić (vođa ekipe), Ivana Jozinović, Sara Breščaković, Iva Martinović, Pavo Salopek, i Antonijo Šimpf pod vodstvom prof. Ivane Čorak.
Ovo nam je natjecanje i druženje ostalo u lijepom sjećanju, ali prije svega će nam biti motiv za daljnji humanitarni rad.
Ivana Čorak, dipl.oec.

DSC_0127.jpg (343.40 KB)