Županijski LiDraNo 2014.
Autor: Helena Bošković, 17. 3. 2014.

Županijski LiDraNo 2014. u Vukovaru 4. veljače 2014. (dramsko-scensko stvaralaštvo; skupni scenski nastup)

Maturantice Marija Brnjić, Josipa Hostonski, Josipa Lošonc i Matea Tomašević svojim su scenskim nastupom pokušale približiti profanost i sakralnost Krležinih junakinja opterećenih fatalnim prezimenom Glembay.

Državni izborni, pisac i redatelj Mario Kovač iz Zagreba njihovu je izvedbu ocijenio kao „zaokruženu, promišljenu, suvremenu i intrigantnu, s odličnom likovnošću“.
Scenski je nastup bio zahtjevan i decentan te je kao takav predložen za Državnu smotru LiDraNo 2014.
Hvala na suradnji prof. Sanji Cikač koja je učenice uputila u točan izgovor mnogih germanizama drame „Gospoda Glembajevi“!
Mentorica
Marija Burić, prof.