Ukupno: 752081

SAJAM POSLOVA
Autor: Helena Bošković, 13. 3. 2014.

12. ožujka 2014. održan je proljetni dio Sajma poslova u organizaciji Hrvatskog zavoda za zapošljavanje Područnog ureda Vinkovci. Sajam je svečano otvorio ministar rada i socijalne skrbi dr.sc. Mirando Mrsić. Odazvali smo se pozivu te s ostalim obrazovnim institucijama predstavili našu školu. Silvija Lukadinović (4.a), Dora Naletilić (4.a), Mihaela Miljak (4.c) i Andrijana Lampert (4.c) bile su zadužene na našem štandu za komunikaciju sa svima koji su se interesirali za obrazovne programe i rad škole.

Sajam poslova je namijenjen nezaposlenim osobama, tražiteljima zaposlenja i drugima koji planiraju promjenu zaposlenja, kao i poslodavcima koji imaju otvorena radna mjesta. Osim toga, posjetitelji su mogli saznati koja su zanimanja tražena, kako se obrazovati za njih, koje institucije provode osposobljavanja, prekvalifikacije, kako se zaposliti na moru ili u inozemstvu, što je potrebno za otvaranje vlastitog obrta, kako otvoriti obrt ili registrirati poduzeće te druge informacije o zapošljavanju ili samozapošljavanju. Sve su to mogli saznati i učenici četvrtih razreda ekonomskog programa obrazovanja koji su posjetili sajam. Neki od njih su testiranjem na računalnom programu „Moj izbor“ prepoznali svoje potencijale u izboru buduće karijere. Drugi su imali priliku sudjelovati na radionicama „Pokreni vlastiti posao“ i „Mogućnost zapošljavanja na prostorima EU“.
Iako je velika posjećenost Sajma dokaz kako je nezaposlenost u našem kraju sve veći gospodarski problem, zadovoljni smo što smo opet dobili priliku povezati se s tržištem rada i tako osnažiti suradnju naše škole s vanjskim dionicima.
Slike pogledajte u fotogaleriji.
Ivana Ivančić, univ.spec.oec.
Krešimir Hajmburger, dipl.oec.