Međužupanijsko natjecanje u disciplini PRODAVAČ
Autor: ELVIRA MACAN, 24. 2. 2014.

Međužupanijsko natjecanje u disciplini prodavač, održano je 17. veljače 2014. godine u Ekonomskoj i trgovačkoj školi  Ivana Domca Vinkovci.

Na natjecanju je sudjelovalo 9 učenika iz tri škole; 2 učenika iz Trgovačke i komercijalne škole Davor Milas Osijek, 2 učenika iz Obrtničko – industrijske škole Županja i 5 učenika iz Ekonomske i trgovačke škole Ivana Domca Vinkovci.

Učenici su se natjecali u pet robnih skupina:

A  -  prehrana i kućne potrepštine,

B  -  tekstilni proizvodi,

C  -  kozmetika  i

E  -  boje i lakovi.

Natjecanje je  provedeno u prodavaonicama  Dolčevita (tekstilni proizvodi), Dm, Boso  (prehrana i kućne potrepštine) i AV dizajn (boje i lakovi).

Ocjenjivanje natjecatelja izvršili su članovi Međužupanijskog prosudbenog povjerenstva;

Zoran Tučanac, dipl. oec. (Trgovačka i komercijalna škola Davor Milas Osijek),

Bruno Ešegović, dipl.oec. (Obrtničko – industrijska škola Županja) i Kristina Majić-Mazul, dipl.oec.  (Ekonomska i trgovačka škola Ivana Domca Vinkovci).

Prvo mjesto na Međužupanijskom natjecanju dijele dvije učenice: Magdalena Ilić iz Trgovačke i komercijalne škole Davor Milas Osijek (mentor Josip Juriša, prof.)  i Nikolina Nemeth  iz Obrtničko – industrujske škole Županja (mentorica Martina Vuković, prof.).

Obje učenice ostvarile su maksimalan broj bodova.

Ostali natjecatelji nisu ostvarili pravo sudjelovanja  na državnoj razini.

Predsjednica Međužupanijskog povjerenstva zahvalila  je svim natjecateljima i mentorima na sudjelovanju, a najboljima  poželjela  sudjelovanje na Državnom natjecanju, kao i uspjeh na istom.

Uz ugodno druženje,  kako natjecatelja , tako i njihovih mentora, natjecanje je proteklo bez ikakvih problema.

Kristina Majić-Mazul, dipl.oec.