Predavanje učenicima završnih razreda ekonomskog usmjerenja predstavnika Hrvatskog zavoda za zapošljavanje
Autor: Helena Bošković, 30. 1. 2014.

„U školi nas nikada nisu učili kako da budemo nezaposleni“ rekao je svojevremeno Alberto Moravia.
U našoj školi učenici uče kako uspjeti u životu, kako njegovati prave ljudske vrijednosti, kako opstati u današnjem svijetu……svijetu recesije, krize, kako moralne tako i materijalne.
Prigodno predavanje učenicima završnih razreda ekonomskog usmjerenja, sukladno nastavnom planu i programu, ali i njihovoj životnoj dobi, održali su 28. siječnja 2014. godine predstavnici Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, Područnog ureda Vinkovci.

Gospodin Vladislav Vujčić, rukovoditelj Odsjeka za profesionalno savjetovanje, informiranje i obrazovanje prezentirao je maturantima najnovije standarde izrade zamolbe prilikom prijave na natječaj za posao, te tehniku izrade EUROPASSA – europskog životopisa.
Gospođa Vesna Kovač, rukovoditeljica Odjela posredovanja i pripreme za zapošljavanje odgovorila je na pitanja maturanata o najtraženijim zanimanjima, najbolje plaćenim zanimanjima, statistici nezaposlenih, o postupku prijave na Zavod, ulozi Zavoda pri zapošljavanju izvan Hrvatske te pri traženju sezonskog posla, broju nezaposlenih ekonomista , te druga pitanja.
Iako su gotovo svi učenici iskazali opredjeljenje za nastavak školovanja, zasigurno će im biti od koristi i informacije dobivene ovom prigodom.
Ika Pejanović, dipl. oec.