Ukupno: 752079

Svjetski dan UNICEF-a
Autor: Helena Bošković, 16. 1. 2014.

„Čovječanstvo duguje djeci najbolje što ima“ - iz preambule Konvencije Ujedinjenih naroda o pravima djeteta
Učenici 1.e razreda obilježili su Svjetski dan UNICEF-a na način da su u skupinama prikupljali informacije o pravima djeteta.

Učenici su obradili ove teme:
1.Razvojna prava (pravo na igru, pravo na slobodno vrijeme, pravo na kulturne aktivnosti, pravo na izražavanje vjere)
2.Prava preživljavanja (pravo na život, pravo na prehranu, pravo na smještaj, zdravstvenu pomoć, pravo na odgovarajući životni standard)
3.Zaštitna prava (pravo na zaštitu od zlouporabe, zapostavljanja i izrabljivanja, zaštitu od droga,alkohola i duhana, na zaštitu djece izbjeglica…)
4.Prava sudjelovanja u odlukama (pravo na slobodno izražavanje svojih misli, pravo na udruživanje…)
5.UNICEF (povijest i djelovanje)
Azra-Vesna Abramović