Globalni tjedan poduzetništa – Učini korak naprijed
Autor: Helena Bošković, 26. 11. 2013.

Program Globalnog tjedna poduzetništva, koji se u cijelom svijetu obilježava u razdoblju 18.-24. studenoga, realizirali smo u školskoj knjižnici u srijedu 20. studenoga 2013. godine od 12:00 do 14:00 sati.

U skladu s ovogodišnjim motom UČINI KORAK NAPRIJED pripremili smo i naš program pod temom SOCIJALNO PODUZETNIŠTVO. Na tu temu, u uvodnom dijelu programa, govorio je gospodin Marko Jureta iz Ureda za gospodarstvo grada Vinkovaca. Potom su učenici imali priliku upoznati projekt BEE BETTER kojeg su predstavili gosti vlasnici i izdavači stručnog časopisa PODUZETNIK. Posebnu pozornost kod učenika izazvala je skupina studentica, naših bivših učenica, koje su predstavile svoj humanitarni rad kojeg obavljaju pod udrugom LEO KLUB AURORA VINKOVCI.
U publici su organizirano sudjelovali učenici ekonomskog usmjerenja naše škole, njih oko 60. Oko 30 učenika sudjelovalo je u organizaciji programa, izradi plakata, uređenju i opremanju prostora, dočeku gostiju. Već sada se nameće zaključak da je interes učenika za ovaj događaj bio veći od očekivanog te da je potrebno početi promišljati o novom većem prostoru u kojem bismo mogli održati program u sljedećoj godini. Naša želja i cilj jest u sljedećoj godini privući pozornost još više učenika i profesora za ovaj događaj.
Radna skupina profesora:
Marija Konjevod, Andrijana Hajduković, Vesna Šestan, Danijela Andričević i Ika Pejanović.