Međunarodni dan ljudskih prava
Autor: Helena Bošković, 10. 12. 2021.

Na današnji dan 1948. godine, Opća skupština Ujedinjenih naroda usvojila je Opću deklaraciju o ljudskim pravima, zbog čega se 10. prosinca obilježava kao Međunarodni dan ljudskih prava.

Tom prigodom učenici 1. e razreda izradili su plakate, dok su učenici 3. f i 4. f razreda izradili prezentacije.

Učenici su svojim radovima naglasili činjenicu da se ljudska bića rađaju slobodna i jednako vrijedna, imaju ista prava i slobode te da svaki pojedinac i svaki član društva, bez iznimke, treba nastojati kroz obrazovanje promicati poštovanje ovih prava i sloboda.

Katica Čagalj-Račić

Božana Lukić