Obilježavanje 230. godišnjice smrti W. A. Mozarta (1756 – 1791)
Autor: Matej Lončar, 6. 12. 2021.

Ove godine, točnije 5. prosinca obilježava se 230.   godišnjica smrti najvećeg skladatelja svih vremena – W. A. Mozarta.

Učenici 4.e, 3.e i 2.d razreda obilježili su ovaj jubilej nizom aktivnosti: prigodnim plakatima, radio emisijom, glazbom te izložbom antikviteta.

W. A. Mozart bio je genije s neopisivim talentom, a svojim životom i radom pokazao nam je da samo veliki trud, hrabrost i neustrašivost daju rezultate.

„Sve na čemu inzistiram, i ništa drugo, jest da cijelom svijetu pokažete da se ne bojite. Budite tihi, ako se tako odlučite, ali kad je potrebno, govorite – i govorite tako da vas ljudi zapamte! Ni visok stupanj inteligencije, ni mašta, ni oboje zajedno ne čine genija.

Ljubav, ljubav, ljubav, to je duša genija!“

Trazom – Mozart

Dakle, što god radimo, radimo s ljubavlju!

Igor Dubovicki

Sanja Cikač