Putovanje u Tursku - Erasmus +
Autor: Matej Lončar, 30. 11. 2021.

Prošli je tjedan za učenike naše škole bio posebno zanimljiv - putovali su u Tursku u sklopu projekta Erasmus+. Putovanje je trajalo od 21. studenoga do 27. studenoga 2021.  Evo što o putovanju kaže učenica Laura Sušac:

21.11. Krenuli smo na put prema Beogradu. Iz Beograda smo išli za Istanbul, a zatim krenuli u Samsun gdje su nas dočekali profesori i učenici srednje brodograditeljske škole.

U ovom projektu sudjelovali su: profesorica Sonja Tomić, profesorica Ana Božić Krizmanić, Sara Lebo, Laura Sušac, Mihaela Juričić, Ivona Varga i Adrian Krizmanić. Obilazili smo Amasyu, Cappadociu, muzeje, džamiju, konak, grad Samsun te ostale brojne znamenitosti, obišli smo plažu Crnog mora... Neki od učenika su bili hrabri pa su jahali devu. Osim obilazaka, imali smo razne radionice i projekte u njihovoj školi. Obrađivali smo temu rata te prezentirali  prezentacije koje smo izradili. Najzanimljivija radionica bila je snimanje drame u grupama. Pokazali su nam njihovu školu, radionicu u kojoj izrađuju brodove i smještaj u kojem učenici mogu prespavati. U školi smo imali organiziran ručak koji njihovi učenici imaju svaki dan. Svi smo probali tursku kuhinju i većini se svidjela, ali baklava nas je oduševila. Učenici su naučili jezik, upoznali kulturu i običaje te stekli nova prijateljstva.