ZASADI STABLO, NE BUDI PANJ!
Autor: Elvira Macan, 28. 11. 2021.

Tko sadi drvo. Sadi nadu. - Lucy Larcom

Učenici 1.b razreda ove su se godine priključili brojnim odgojno-obrazovnim ustanovama i pojedincima u kampanji sadnje stabala udruge "Zasadi stablo, ne budi panj!".

Ova hvalevrijedna inicijativa pokrenuta je 2019. s idejom da svatko može zasaditi stablo i tako pridonijeti u borbi protiv klimatskih promjena. Inicijativi se svake godine priključuje veliki broj škola, vrtića, udruga i pojedinaca donacijama ili sadnjom sadnica.   Sudionici u svojim mjestima diljem Hrvatske, već treću godinu zaredom u studenom, sade stabla kako bi ozelenili svoje životne i radne sredine. Sadnicu javora donirala nam je Poljoprivredna škola Vinkovci, a sljedeće se godine nadamo većem broju, ne samo sadnica nego i sudionika.

Kristina Jozić