Dan darivatelja krvi
Autor: Helena Bošković, 26. 10. 2021.

Povodom Dana darivatelja krvi koji se obilježava 25.listopada, učenici Ekonomske i trgovačke škole I.Domca Vinkovci uredili su pano na kojem su se mogle vidjeti najvažnije informacije potrebne osobama koje žele darivati krv i na taj način pokazati svoju humanost i plemenitost.

Tako se može vidjeti koje uvjete mora ispunjavati, ali i bolesti i situacije u kojima se ne smije nalaziti osoba koja želi dobrovoljno darivati krv.

Detaljno su pojašnjeni koraci koje prolazi darivatelj krvi kao i informacije kako hrana utječe na našu krv.

Cilj ove prezentacije je potaknuti punoljetne osobe koje ispunjavaju uvjete za darivanje krvi da učine ne samo druge ljude sretnima, nego i sebe samima jer nema ništa ljepše od spašavanja ljudskih života. LIJEK JE U NAMA!!!

I neki profesori naše Škole pokazali svu svoju humanost i dobrotu te ljubav prema čovjeku jer darivanjem krvi ne znaju, niti im je bitno kome daruju krv, važno je samo da nekome žele spasiti život ili pomoći u ozdravljenju. Bravo za naše profesore!!!

Ivana Čorak, prof.