Dani Ivana i Josipa Kozarca
Autor: Matej Lončar, 28. 10. 2021.

Dani Ivana i Josipa Kozarca ove godine se održavaju od 27. do 29. listopada. „Živi kapitali“, tj. hrvatski književnici okupit će se u Vinkovcima. Među njima su Pavao Pavličić, Julijana Matanović i Miro Gavran. Već tradicionalno polagat će vijence na grobovima Ivana i Josipa Kozarca i sudjelovat će u programu na trgu bana Šokčevića, a bit će dodijeljene i nagrade ove manifestacije. Književnici pohađaju svake godine škole gdje razgovaraju s učenicima. Ovom prigodom u našoj školi uređena je jedna prostorija, koja uz plakate sadrži i zanimljive izloške tradicijskih predmeta iz Slavonije.