Povijest novca
Autor: Helena Bošković, 23. 9. 2021.

Fin-domini je školski projekt koji za cilj ima izgraditi financijski inteligentnog čovjeka, koji savjesno upravlja svojim poslom, prihodom i standardom. Projekt je namijenjen učenicima trećih i četvrtih razreda.

Na početku projekta važno je upoznati povijest novca. Kao gost predavač pozivu se odazvao gospodin Hrvoje Vulić, prof., ravnatelj Gradskog muzeja Vinkovci. Pripremio je predavanje na temu „Povijesni razvoj novca“. Nitko nam nije mogao bolje i zanimljivije predstaviti novac od samih njegovih početaka. Tako smo spoznali vrijednost novca na jedan poseban i zanimljiv način, a posebno uvidjeli bogatu povijest novca našega kraja.

Veliko hvala gospodinu Hrvoju , uvijek spremnom na suradnju i pomoć.

Fin-domini voditeljice