Europski dan jezika
Autor: Helena Bošković, 26. 9. 2021.

Već četvrtu godinu zaredom naša škola obilježila je Europski dan jezika koji je inače 26. rujna, ali kako ove godine pada na nedjelju, obilježili smo ga u petak, 24. rujna. Kao nositelj projekta, uz ovogodišnje partnerstvo sa Srednjom strukovnom školom, odlučili smo usmjeriti se na najmanje europske države pod motom „Male zemlje s velikim srcem”.

Grad i Turistička zajednica Vinkovaca omogućili su nam štandove na Korzu te novčano pomogli u tiskanju promotivnih materijala. Ove godine sudjelovalo je devet srednjih škola, a osim naših vinkovačkih, bila je i Ekonomska škola iz Vukovara te Srednja škola iz Iloka. Učenici su sa svojim profesorima pripremili raznovrsne aktivnosti, nagrade, ali i gastro ponudu države koju su predstavljali. Našli su se tu Island, San Marino, Belgija, Švicarska, Cipar, Slovenija, Malta, Monako. Naša škola odlučila se za svoju državu Hrvatsku koja je, iako mala, iznjedrila brojne velikane koji su pomogli da njeno ime prepoznaju u cijelom svijetu.

Program je počeo u 10 sati kada nas je pozdravio gradonačelnik Ivan Bosančić, a nastavio se do 13 sati. Zahvaljujemo se posebno učenicima 4.b, 4.e, 3.b, 3.f i 2.b razreda koji su uredili štand naše škole te pripremili kvizove, plakate, kartice s riječima i izrazima na hrvatskom, engleskom i njemačkom jeziku, a zatim te aktivnosti prošli s prolaznicima i najboljima podijelili nagrade.

Stručno vijeće stranih jezika