Svjetski dan nepušenja
Autor: Matej Lončar, 31. 5. 2021.

Svjetska zdravstvena organizacija svake godine 31. svibnja obilježava Svjetski dan nepušenja, s ciljem ukazivanja na zdravstvene i ostale rizike povezane s uporabom duhana.

Pušenje svake godine u svijetu ubija približno šest milijuna ljudi, među njima, više od 600.000 nepušača koji umiru zbog posljedica pasivnog pušenja, a od toga je 175.000 djece.

Rezultati brojnih istraživanja ukazuju na to da cigaretni dim, osim što utječe na razvoj bolesti srca, uzrokuje brojne zdravstvene probleme uključujući česte i teške napadaje astme, infekcije dišnih puteva, infekcije uha, kao i sindrom iznenadne smrti dojenčadi do prve godine života.

Učenici 1.g razreda sudjelovali su u izradi plakata povodom Svjetskog dana nepušenja.