Dan Shakespearea
Autor: Elvira Macan, 26. 4. 2021.

Dan Shakespearea obilježavamo 23. travnja jer je toga dana 1616. godine umro William Shakespeare, slavni engleski pjesnik i dramski pisac, kazališni glumac i redatelj, kojega se, prema više različitih izvora, drži za najvećeg pisca na engleskom jeziku i dramatičara svjetskoga glasa.

Učenici naše škole su pokazali dobru volju i sudjelovali u raznim aktivnostima koje su osmislile nastavnice engleskoga jezika: M. Jendričko, I. Kuprešak i J. Petković te su prikladno obilježili dan Avonskog Labuda.

U predvorju škole učenici su istaknuli plakate sa citatima, stripovima i slikama, a također su imali priliku doživjeti sebe u Shakespeareovom obličju pomoću portreta s otvorom za glavu.

Učenici kojima je nastava online također su imali priliku sudjelovati - oni su izrađivali stripove i fotografije, koji su objedinjeni u e-knjizi. Stripovi su rađeni na temu Shakespeareovih djela, a za fotografije je korištena aplikacija pomoću koje učenici izrađuju šaljive lažne objave na društvenim medijima, također na zadanu temu.

Na raznim mjestima u školi izloženi su QR kodovi te su učenici mogli saznati mnoge zanimljivosti vezane za Shakespearea.

23.4. je održan online kviz za sve zainteresirane učenike, sa jako dobrim odazivom. Prvo mjesto je osvojila Snežana Pavković, 4.d, a za nagradu je dobila majicu s natpisom. Drugo mjesto je osvojila Valentina Luketina-Milinović, 4.g, za nagradu je dobila šalicu s natpisom, a treće mjesto pripalo je Lari Šibalić, 2.e, kao nagradu je također dobila šalicu.

Zahvaljujemo svim učenicima na sudjelovanju!