SVJETSKI I EUROPSKI TJEDAN NOVCA
Autor: Helena Bošković, 27. 3. 2021.

Učenici naše škole i ove godine  sudjelovali su u obilježavanju Svjetskog i Europskog tjedna novca koji se obilježava od 22. do 28. ožujka 2021.Iznimno vrijedni bili su učenici 3.a i 3.d razreda koji su educirali mlađe učenike putem predavanja, rješavanja kvizova i anketa kako bi stekli nužne financijske kompetencije.

Kako zbog epidemioloških mjera nije bio moguć posjet HNB-i učenici su sudjelovali na online konferenciji  savjetnice u HNB-u na temu štednje i financijske odgovornosti pojedinca. Vrlo zanimljivo i aktivno zaključili smo tjedan novca sudjelovanjem na učeničkoj debati koju je organizirala Hrvatska narodna banka u suradnji s Hrvatskim debatnim društvom na temu "Trebaju li banke biti društveno odgovorne: da ili ne?". Izuzetno smo ponosni na naše učenike koji su pokazali veliko znanje iz područja financijske pismenosti, neophodno za svakodnevni život. Učenici su aktivnosti provodili u suradnji sa svojim   profesorima: Blankom Dujmović, Helenom Bošković, Helenom Galović i Danijelom Andričević.