Dani hrvatskoga jezika
Autor: Matej Lončar, 24. 3. 2021.

Od 15. do 19. ožujka u našoj su školi obilježeni Dani hrvatskoga jezika. Uz prigodne panoe koje su izradili učenici naše škole, svaki su dan pod velikim odmorom učenici imali kratku radio emisiju s korisnim jezičnim savjetima.

Učenici su proveli i anketu među učenicima naše škole te su anketom utvrdili kakvi su stavovi učenika škole vezano za anglizme i njihovu sve češću uporabu. Rezultate ankete, kao i intervju s profesoricom Lidijom Stević, koja je za svoju novu riječ zapozorje osvojila nagradu za najbolju hrvatsku riječ 2019.godine, učenici su podijelili u svojoj radio emisiji u petak 19.ožujka.

U programu su sudjelovali učenici 4.e razreda koji su odradili anketu i radio emisiju te učenici 3.d razreda koji su uredili školu u suradnji s profesoricama Zrinkom Bogatić i Lidijom Stević.