Dan hrvatske glagoljice i glagoljaštva
Autor: Matej Lončar, 23. 2. 2021.

Dana 22. veljače 2021. učenici 4.b i 1.b razreda obilježili su Dan hrvatske glagoljice i glagoljaštva.  Upravo je 22. veljače Institut za hrvatski jezik i jezikoslovlje odabrao u spomen na dan kada je 1483. godine tiskana prva hrvatska knjiga – Misal po zakonu rimskoga dvora, pisan glagoljicom. Učenici su s nastavnikom Domagojem Lozićem izradili prigodan plakat te tako predstavili Misal po zakonu Rimskoga dvora – hrvatski prvotisak, Bašćansku ploču – najpoznatiji hrvatski glagoljski spomenik i Rimski misal slavenskim jezikom (Parčićev misal) – posljednja hrvatskoglagoljska liturgijska knjiga.