DANI JOSIPA I IVANA KOZARCA
Autor: Matej Lončar, 8. 12. 2020.

U sklopu 26. dana Josipa i Ivana Kozarca u subotu 5.prosinca održano je virtualno jutro poezije na kojem smo mogli čuti učenice vinkovačke gimnazije kako govore, čitaju ili pjevaju poeziju.

Budući da zbog epidemiološke situacije nisu dozvoljena okupljanja, izdavačka kuća Privlačica donijela je ovogodišnje jutro poezije online u naše domove, pa smo tako prošlu subotu mogli poslušati recitacije članica literarne skupine Orion, gimnazije Matije Antuna Reljkovića uz jutarnju kavu ili pak kasnije tijekom dana. Naime, djevojke su sa svojom profesoricom Nikolinom Maletić dale svoj doprinos ovom neobičnom jutru poezije, tako što su se snimile kako recitiraju poeziju.

I zaista je divno slušati ih te pri tome biti svjestan činjenice da se za kulturu našega grada ne moramo bojati, jer se ponovno pokazalo koliko se pisaca, umjetnika i pjesnika krije među mladima koji žive u Vinkovcima.

Marko Sabljaković: Uspomene na Ivana Kozarca https://www.youtube.com/watch?v=M3HxqheLiSY

Lidija Stević Brtan