Ukupno: 751901

Terenska nastava Čakovec – Sveti Martin – Varaždin – Tratkošćan – Krapina
Autor: Matej Lončar, 18. 10. 2019.

U sklopu projekta Škole različitih jednakosti i izvannastavnih aktivnosti Interkulturalci i E-novinari učenici polaznici navedenih aktivnosti otputovali su na dvodnevnu terensku nastavu u pratnji profesora Sonje Tomić, Tomislave Crnaić i Stjepana Radića.

Prvi dan bio je rezerviran za posjet, obilazak  i upoznavanje s radom Gospodarske škole Čakovec koja se može pohvaliti s nizom projekata financiranih sredstvima EU. Obilaskom škole učenici su mogli vidjeti kako funkcionira škola koja se ne bavi trgovinom, ekonomijom i administracijom kao naša škola. Kako Gospodarska škola Čakovec kroz različite projekte dosta radi na mobilnosti svojih učenika brojnim državama svijeta ponijeli smo iz nje nova znanja i ideje koje možemo implementirati u rad naše škole. Potom je uslijedio odlazak u terme Sveti Martin u kojima su učenici imali slobodno vrijeme za kupanje i odmor. Sutradan smo posjetili prelijepi barokni Varaždin sa svim njegovim znamenitostima uz stručno vodstvo. Posjetili smo i dvorac Trakošćan uz kustosa koji nas je upoznao s više poznatim i manje poznatim pojedinostima toga velebnog zdanja koje se nalazi u srcu Hrvatskog Zagorja. Kako bi zaokružili čitavu priču morali smo posjetiti i obližnju Krapinu odnosno tamošnji Muzej krapinskih neandertalaca koji slovi kao jedan od najmodernijih muzeja svijeta u što smo se i sami uvjerili. Nismo mogli sakriti oduševljenje muzejom kao ni ostalim gradovima i znamenitostima koje smo posjetili na ovom lijepom putovanju koje smo proveli s ostalim školama sudionicima projekta – Ekonomskom školom Vukovar te Osnovnom školom Nikole Tesle Mirkovci.

Stjepan Radić