Tjedan cjeloživotnog učenja
Autor: Elvira Macan, 14. 10. 2019.

Tjedan cjeloživotnog učenja je nacionalna obrazovna kampanja, čiji je cilj podizanje svijesti o važnosti učenja i obrazovanja. Radi se o UNESCO-ovoj inicijativi koja je pokrenuta 1999. godine, a svake godine obilježava se u brojnim zemljama na svim kontinentima kako bi se senzibilizirala javnost za cjeloživotno učenje, promicala kultura učenja te potaknula osobna motivacija.

Kroz brojne aktivnosti u sklopu Tjedna, sve građane Republike Hrvatske se motivira da se uključe u neki oblik učenja, pri čemu je važno istaknuti da učenje ne treba shvatiti isključivo kao formalno – učiti se može i kroz razne neformalne oblike, tečajeve, radionice, predavanja, kao i samostalno (npr. čitajući), a vrijedan oblik učenja je i učenje kroz iskustvo (radno, životno, itd.). Također, učenje nije ograničeno ni na jednu životnu dob, već je važno i korisno u svim životnim razdobljima – od predškolske dobi, pa do duboke starosti.

Kako bi prenijeli poruku o važnosti učenja i obrazovanja našim učenicima, u našoj školi održane su dvije radionice -  Radionica brzog tipkanja i Radionica rješavanja konflikata.

Do sad je Tjedan cjeloživotnog učenja u Hrvatskoj organiziran trinaest puta. Više informacija o tome možete pronaći na stranicama http://www.cjelozivotno-ucenje.hr/.

Zvonimir Jurković, mag.oec.

13.TCU_letak_priprema.pdf (2.34 MB)