SVJETSKI DAN BESKUĆNIKA – 10. listopada
Autor: Matej Lončar, 11. 10. 2019.

Prigodnim odgojnim i edukativnim sadržajima izradili smo plakat povodom SVJETSKOG DANA BESKUĆNIKA. Istražili smo i prikazali najčešće uzroke beskućništva. Spoznali smo pri tome da se beskućništvo može dogoditi svakome i da to nije ničiji izbor. S obzirom da je taj problem prisutan u svim dijelovima Hrvatske, osnovana je Hrvatska mreža za beskućnike, kako bi tim ljudima osigurala najosnovnije uvjete za život.

Problem beskućnika, kao i problemi drugih skupina ljudi koji žive na margini društva, tema je društvenog poduzetništva. Društveno poduzetništvo djeluje po modelu 3P, model u kojem je čovjek na prvom mjestu, a profit tek na trećem! Tako smo naučili na satu Poduzetništva, da biti poduzetnik znači biti zadovoljan onim što radiš – na korist sebi i društvu.

Učenici 1. a, b, c i d razreda