Učenice naše škole osvojile 1. mjesto na natječaju za „Najbolji rad maturanta“ Fakulteta za odgojne i obrazovne znanosti, Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku
Autor: Matej Lončar, 9. 10. 2019.

Tijekom veljače 2019. godine Fakultet za odgojne i obrazovne znanosti, Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku raspisao je natječaj za „Najbolji rad maturanta“ za sve srednje škole Osječko-baranjske, Vukovarsko-srijemske, Brodsko-posavske, Požeško-slavonske i Virovitičko-podravske županije. Učenice naše škole Petra Božić, Laura Lajtman, Petra Matijević i Ema Mustapić odlučile su se okušati u izazovu interdisciplinarnosti i kreativnosti te snimiti video-uradak na temu „Poslovna tajnica – očekivanja i realnosti“.  Učenice su tako predstavile svoje zanimanje te se poigrale na temu kako se u javnosti doživljava njihovo zanimanje.

Učenice su zajedno s mentorom Zvonimirom Jurkovićem na vrlo zanimljiv i duhovit način improvizirale scene koje su se odvijale na njemačkom jeziku.

Zahvaljujući uloženom trudu i kreativnosti, rad je prepoznat kao najbolji među svim poslanim radovima iz pet slavonskih županija te su naše učenice bile pozvane na svečanu dodjelu nagrada koja se održala 4. listopada 2019. godine u svečanoj dvorani Fakulteta za odgojne i obrazovne znanosti u Osijeku povodom Dana Fakulteta za odgojne i obrazovne znanosti. Nagrade im je uručio dekan Fakulteta za odgojne i obrazovne znanosti prof. dr. sc. Damir Matanović. Prigodom uručenja nagrade za osvojeno 1. mjesto (priznanje i novčana nagrada u iznosu od 5000 kuna) učenice naše škole su bile sretne i zadovoljne zbog takvog uspjeha i jednog prelijepog iskustva.

„Ekonomska i trgovačka škola Ivana Domca u Vinkovcima ima itekako skrivenih talenata, samo se trebamo potruditi i imati volje okušati se u novim izazovima“, izjavila je jedna od učenica nakon svečane dodjele nagrada.

Usudi se i ti okušati u novim izazovima, jer tko zna, možda baš ti sutra budeš IZABRAN.

Ema Mustapić