Ukupno: 751901

Biti poduzetnica/menadžerica
Autor: Matej Lončar, 19. 5. 2019.

„Iako se ponekad čini da je u školi dosadno, učiti je izuzetno važno!, Komunikativnost i kreativnost bit će vam u životu od velike koristi!, Postati silno bogat preko noći – nije realno očekivati!, Uvježbajte vještinu timskog igrača!, Naučite se nositi s pobjedama i porazima!“ – samo su neke od poruka koje su učenici završnih razreda naše škole, ali i drugi zainteresirani, imali priliku danas čuti u našoj školi. Nemamo često priliku slušati priče uspješnih, iskusnih i obrazovnom sustavu usmjerenih stručnjaka. Danas nam je tu čast ukazala prva žena na čelu Hrvatske udruge poslodavaca, poduzetnica, menadžerica, višegodišnja „Menadžerica godine“, gospođa Gordana Deranja. Nazočni su mogli čuti i o uspostavljanju Baze poslovnih žena Hrvatske, novoj inicijativi Hrvatske udruge poslodavaca. Cilj je uklanjanje staklenog labirinta i omogućavanje jednakih prilika ženama poduzetnicama.

Predavanje je održano u suradnji s udrugom „BITI BOLJI“ i časopisom PODUZETNIK, koji sustavno i niz godina na različite načine potiču poduzetničko promišljanje kod mladih. Uspješno su to učinili i danas, kada je školsko zvono ograničilo i prekinulo učeničku radoznalost o ponudi poslova i iseljavanju Hrvata u potrazi za poslom.

Bila je ovo prilika za istaknuti kako su učenici drugog razreda odradili jednodnevnu praksu tijekom ove školske godine. Tu mogućnost pružili su im poduzetnici stanari Poduzetničkog inkubatora/Tehnološkog parka u Vinkovcima. Bilo im je to vrijedno iskustvo.

Zahvaljujemo dragoj gošći i urednicima časopisa Poduzetnik, kao i Tehnološkom parku!

Ika Pejanović, dipl. oec.