Škole jednakih različitosti na Sajmu EU projekata u Vinkovcima
Autor: Matej Lončar, 19. 5. 2019.

Naši učenici sudionici projekta su u petak 10.svibnja predstavili svoj projekt Škole jednakih različitosti na Sajmu EU projekata na Orionu koji se održava po drugi put na području pješačke zone grada. Sudjelovanjem na Sajmu učenici su građane Vinkovaca upoznali sa svojim projektnim aktivnostima koje provode tijekom godine. Osim samog predstavljanja zainteresiranim građanima učenici su u sklopu svojih aktivnost kroz e-novinare snimali, intervjuirali i anketirali građane. Pitanja poput što mislite o uvođenju eura, koliko ste upoznati s financiranjem projekata iz sredstava EU i što znate o EU samo su neka kojima su naši učenici željeli približiti građanima funkcioniranje EU ali i važnost donošenja odluka Europskog parlamenta za sve građane EU te ih time još jednom potaknuti da izađu na predstojeće europarlamentarne izbore. Pred kraj druženja naši učenici su sudjelovali u kvizu o EU, pokazali zavidno znanje te osvojili vrijedne novčane nagrade u ukupnom iznosu od 1.000,00 kn.

Agencija za razvoj i investicije grada Vinkovaca VIA, u suradnji s Gradom Vinkovcima, Razvojnom agencijom Vukovarsko-srijemske županije i Vukovarsko-srijemskom županijom organizirala je drugi po redu “Sajam EU projekata na Orionu“. Sajam je organiziran u sklopu “Dana otvorenih vrata EU projekata” koji se održava od 9. do 19. svibnja, a cilj Sajma je istaknuti važnost EU fondova za razvoj grada Vinkovaca te predstaviti najznačajnije EU projekte Grada, Agencija, Županije i svih Nositelja i partnera u projektima koji djeluju na području grada i županije. Sajam je svečano otvorila ministrica regionalnog razvoja i fondova Europske unije Gabrijela Žalac.

Stjepan Radić