Ukupno: 751901

FESTIVAL ZNANOSTI
Autor: Matej Lončar, 12. 4. 2019.

Festival znanosti je manifestacija koja se u Hrvatskoj kontinuirano organizira od 2003. godine s ciljem približavanja znanosti javnosti kroz informiranje o aktivnostima i rezultatima na području znanosti, poboljšavanje javne percepcije znanstvenika, te motiviranje mladih ljudi za istraživanje i stjecanje novih znanja. Rađamo se znatiželjni, kao mala djeca se pitamo zašto je nebo plavo, a trava zelena, a kad odrastemo postajemo produktivni članovi zajednica. Čežnja za dodatnim znanjem i poticanje urođene znatiželje u svim dobima života je vrijedan cilj za koji se Festival znanosti zalaže. Organizatori Festivala znanosti su Sveučilišta u Splitu, Zagrebu, Rijeci, Zadru i Osijeku u suradnji s Tehničkim muzejom Nikola Tesla i British Councilom, a pod visokim pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Tema ovogodišnjeg Festivala znanosti su BOJE.

U našoj je školi 10. travnja 2019. godine u okviru Festivala znanosti održano predavanje s temom „Boje moje nastave“ koje je predstavila doc. dr. sc. Snježana Dubovicki sa Fakulteta za odgojne i obrazovne znanosti, Sveučilišta u Osijeku (http://www.foozos.hr/).

Nakon predavanja, uslijedile su i radionice s temom „Pošalji signal u boji“ kojega su osmislili i realizirali doc. dr. sc. Snježana Dubovicki, profesorica Gordana Kragulj i profesor Igor Dubovicki sa učenicima 1. razreda ekonomista.