Međužupanijsko natjecanje u debati
Autor: Helena Bošković, 28. 3. 2019.

16. i 17. Ožujka 2019. godine održano je međužupanijsko natjecanje u debati  za kontinentalnu Hrvatsku u Zagrebu. Debatni klub Fortuna iz naše škole prvi puta je nazočilo ovakvom susretu.

Četiri kola su se debatirala na pripremljenu tezu Ovaj dom vjeruje da Europska Unija treba biti ekonomska, a ne politička zajednica, a dvije debate su bile ad hoc na teze Ovaj dom smatra da Internet aktivizam nije koristan i Ovaj dom vjeruje da je nacionalna sigurnost važnija od prava pojedinca.

Jedina smo škola koja je došla s jednim timom ali unatoč tome ostvarili dobar rezultat. Tako su naši debatanti Lora Miljanić, Marko Blažević i Klara Križanac osvojili 8 mjesto.

Plasirali smo se i među prvih 10 govornika. Debatanti su pokazali veliku volju i  zavidno znanje. Bilo je to jedno lijepo iskustvo…..

Ivana Piperković, prof.