21. ožujka – Svjetski dan šuma
Autor: Elvira Macan, 21. 3. 2019.

Generalna skupština Ujedinjenih naroda proglasila je 21. ožujka Svjetski dan šuma 2012. Dan slavi i podiže svijest o važnosti svih vrsta šuma. Na svaki Svjetski dan šuma, zemlje se potiču da poduzimaju lokalne, nacionalne i međunarodne napore da organiziraju aktivnosti koje uključuju šume i drveće, kao što su kampanje sadnje stabala.
Svjetske šumske površine znatno se smanjuju svake godine. Gubitak šuma nastavit će se zbog klimatskih promjena unatoč globalnim naporima za smanjenjem ispuštanja u atmosferu plinova s učinkom staklenika. Šume danas ugrožava loše gospodarenje, požari, poremećeni režim voda, kukci, glodavci, bakterije, gljivice, onečišćenja zraka, tla i voda, kisele kiše i dr.
Svjetski  dan šuma obilježen je i u našoj školi – učenici 1.a, 1.d i 4.a razreda zajedno s prof. J. Petković napravili su plakate na engleskom jeziku te ih izložili na panoima kod učionica stranih jezika.