Ukupno: 751901

Poluzavršno natjecanje Ponos Domovine
Autor: Matej Lončar, 5. 3. 2019.

Poluzavršnica natjecanja za Slavoniju održala se 2. ožujka u Vukovaru u Tehničkoj školi Nikola Tesla. Sudjelovalo je 8 srednjoškolskih ekipa, a naša škola sudjelovala je s dvije ekipe. Ekipu Empirija činili su učenici 3.e razreda Leonarda Ivkić, Matea Omrčanin i David Goreta, a ekipu Pukni puško Mateo Marić-Blekić (4.c), Marko Roždijevac (4.c) i Maran Rajković (3.f).

Prvi dio natjecanja bila je online provjera znanja u kojoj je ekipa Emprije ostvarila veliku prednost zbog velikog postotka točno riješenih zadataka svih članova ekipe. U sportskom dijelu natjecanja, učenici su odmjerili snage u skoku u dalj s mjesta, ubacivanju u koš, bacanju medicinke, trčanju na 20m te u pikadu. Nakon zbrajanja rezultata svakog natjecatelja iz teorijskog i sportskog dijela, proglašeni su ekipni pobjednici koji ostvaruju pravo odlaska na finalno natjecanje Ponos Domovine koje će se održavati u Zagrebu od 4. do 6. travnja 2019. godine. Ekipa Empirija osvojila je prvo mjesto na natjecanju, a u finalu će ju pratiti ekipa Gimnazije Požega koja je osvojila drugo mjesto.

Učenik Mateo Marić-Blekić imao je jedini kod provjere znanja 100% riješenost testa i odlične sportske rezultate, no to nažalost nije bilo dovoljno da njegova ekipa prođe u finalno natjecanje u Zagrebu.

Stjepan Radić, mag hist. et mag. educ. geog

Lucija Vuger, mag. hist