Natjecanje u debatiranju na engleskom jeziku
Autor: Helena Bošković, 18. 2. 2019.

15. veljače 2019. u Velikoj županijskoj vijećnici održano je natjecanje u debatiranju na engleskom jeziku pod nazivom Debate Great koje je organizirala Zdravstvena i veterinarska škola dr. Andrija Štampar, odnosno profesorice Anđela Lozančić i Stephanie Kate Lukač.

Na natjecanju je sudjelovalo 6 ekipa iz pet srednjih škola s područja Vinkovaca. Natjecanje je bilo za učenike drugih i trećih razreda koji su trebali predočiti najjače argumente, što bolje pobiti suparničku ekipu i dati najbolju zaključnu riječ. Bilo je ponuđeno deset tema, a neke od njih su bile o aktualnim migracijama, otići iz ili ostati u Hrvatskoj, školske uniforme, Youtuberi i blogeri i slično. Tročlano povjerenstvo činile su profesorice Josipa Petković, Rejhana Nuhanović Tadijan i Mirela Dobutović koje su ocjenjivale činjenične informacije, razumijevanje teme, uvjerljivost, iznošenje, a zatim i pobijanje argumenata protivnika. Najbolja ekipa bila je „Five hundred“ iz Gimnazije M. A. Reljković, drugo mjesto zauzela je ekipa „Shaken“ iz naše škole u kojoj su bili učenici Iskra Ivana Blažević, Mario Božić, Vin Kordić, Ante Naletilić i Leo Sedlar pod mentorstvom prof. Mirele Jendričko. Treće mjesto pripalo je ekipi „ACME“, također iz naše škole, a u kojoj su bili Ivan Dragičević, Leonarda Ivkić, Lea Jovanović, Antonija Sedlar i Kristijan Ždravac pod mentorstvom prof. Dubravke Bašić. Četvrto mjesto osvojila je ekipa iz Tehničke škole Ruđera Boškovića, a peto mjesto podijelile su ekipe iz Zdravstvene i veterinarske škole dr. Andrije Štampara i Srednje strukovne škole. Svi smo bili oduševljeni ovim natjecanjem od same organizacije pa do odličnih učenika koji su pokazali svoje znanje i vještine govora i kritičkog razmišljanja.

Mirela Jendričko, prof. mentor