Terenska nastava iz Poduzetništva
Autor: Matej Lončar, 21. 5. 2018.

U razdoblju od 18. do 27. travnja 2018. godine učenici prvog razreda ekonomskog smjera sudjelovali su u terenskoj nastavi iz Poduzetništva. Tema nastave bila je POSLOVNE FUNKCIJE U GOSPODARSKOM SUBJEKTU. Nakon obrađene teme u učionici, bilo je izuzetno važno dočarati učenicima stvarno funkcioniranje poslovnih funkcija. Kako funkcionira proizvodnja, zaštita na radu, nabava, skladište, marketing i druge poslovne funkcije i organizacijske jedinice, učenici su mogli vidjeti u tvrtki MAGALIA d.o.o., Vinkovci te u Školskom vrtu Poljoprivredno-šumarske škole Vinkovci. Zahvalni smo našim ljubaznim domaćinima: Vesni, Ani i Marku.

„Način na koji je prezentirana organizacija poslovnih funkcija u Poljoprivredno-šumarskoj školi ostavio je velik dojam na nas učenike. Dobro obrađen i uspješno prenesen primjer organizacije. Učili smo izvan učionice“

Katarina Ivaniš, 1.c

„Naučili smo koji su procesi važni za uspjeh poljoprivrednika.

Naučili smo kako bismo mogli s njima surađivati u praksi.

Naučili smo kakva im je praksa i gdje ju imaju.

Naučili smo još bolje zaštitu na radu.

Naučili smo gdje rade nakon školovanja, te odakle im početni kapital za biznis, i još mnogo toga….“

Leon Čugura, 1.d

„Ovdje smo imali priliku vidjeti uzgoj sadnica.

Plastenik ima neke mogućnosti : pomično platno s gornje i s bočnih strana.

Te mogućnosti su napravljene radi lakšeg uzgoja.

Ako ima previše sunca onda kako bi ih malo manje izložili suncu, zatvaraju platno.“

Matea Mijakić, 1.d