Globalni tjedan poduzetništva – GEW 2018
Autor: Elvira Macan, 15. 11. 2018.

Tradicionalno obilježavanje Globalnog tjedna poduzetništva u našoj školi i ove godine je okupilo učenike i poduzetnike na jednom mjestu: školska knjižnica Ekonomske i trgovačke škole Ivana Domca, Vinkovci. Kako u cijelom svijetu, Global Entreprenurship Week, tako i kod nas, od 12. do 18. studenoga, razmjenjuju se uspješne poduzetničke priče i školska znanja iz poduzetništva i ostalih strukovnih sadržaja.

U srijedu 14. studenoga 2018. godine direktorica Turističke zajednice grada Vinkovaca Martina Matković i pomoćnica direktorice Anita Miškić prezentirale su zanimljivosti o turizmu grada Vinkovaca. Izvrsnim predavanjem „Ima li željezara u Vinkovcima“ gđa. Matković je upoznala učenike drugih razreda o brendiranju grada Vinkovaca kao prepoznatljive turističke destinacije, a Anita Miškić je zanimljivim izlaganjem teme „Ima li turista u Vinkovcima?“ predstavila statističke pokazatelje turističke ponude i potražnje grada Vinkovaca.

U četvrtak su se učenicima predstavili direktorica poratala SAMO POZITIVNO, gospođa Mara Majstorović i novinarka Glasa Slavonije, Nefreteta Eberhard te OPG Sotinac. Učenici su iz prve ruke slušali o problemima i zadovoljstvu, naporima i uspjesima unatoč tromom državnom aparatu u pružanju potpore vrijednom slavonskom poljoprivredniku.

Kakva su razmišljanja učenika, hoće li svoja znanja utkati u svoju zemlju ili u neku tuđu, pisat će netko za koju godinu!

GEW 2018 organizirale profesorice: Ivana Ivančić, Ivana Piperković i Ika Pejanović, s učenicima