POZIV ZA SUDJELOVANJE NA ERASMUS+ PROJEKTU
Autor: Helena Bošković, 22. 10. 2019.

Pozivamo zainteresirane učenike dobi 14 – 17 godina koji se školuju za zanimanja ekonomist, poslovni tajnik i upravni referent da se prijave za sudjelovanje na projektu New Opportunities To Our World And ReunityNoToWar. Riječ je o projektu mobilnosti koji je odobrila Agencija za mobilnost i programe EU u okviru programa Erasmus+ te dala financijsku potporu iz koje su pokriveni svi troškovi: pripreme, prijevoza, smještaja, organizacije provođenja projekta i povratka. Projektom se želi omogućiti učenicima stjecanje dodatnih kompetencija kroz organizaciju, pripremu i realizaciju projekta te poduzetništvo kako bi učenici u budućnosti bili konkurentniji na tržištu rada.

Projekt će uključiti ukupno 15 učenika koje će ići u pratnji nastavnika.

Na sudjelovanje u projektu mogu se prijaviti svi zainteresirani učenici .

Planirano vrijeme provedbe projekta je od 01.11.2019. do 31.08.2021.

Prije mobilnosti odabrani učenici pripremat će se kako bi se u novoj sredini što lakše i brže snašli. Po povratku s mobilnosti svaki sudionik dobit će Certifikat Europass mobilnosti.

Predviđene mobilnosti: tri putovanja (5 učenika i 2 nastavnika) u Tursku, Francusku, Rumunjsku. Učenici će boraviti u obiteljima učenika koji također sudjeluju u projektu.

Kriteriji za odabir sudionika projekta biti će:

1. postignuti uspjeh u školi

2. zainteresiranost za usavršavanjem u internacionalnoj okolini

3. sudjelovanje na natjecanjima i poznavanje engleskog jezika

4. uzorno ponašanje

5. ugošćavanje jednog učenika s mobilnosti koji dolazi u vrijeme kada je naša Škola domaćin.

Molimo zainteresirane učenike da napišu motivacijsko pismo te ga ponesu sa sobom na razgovor s projektnim timom nastavnika. Datum poziva na razgovor učenika s projektnim timom bit će objavljen na stranici škole.

Rok za prijavu na projekt je: 01.11.2019.

Obrazac motivacijskog pisma nalazi se u privitku.

motivacijsko_pismo_ekvk.docx (15.96 KB)