Jelica Markovinović - Piperković
Autor: Helena Bošković, 16. 7. 2021.

Jelica Markovinović - Piperković
                            (5. kolovoza 1957. - 15. srpnja 2021.)

Nakon duge i teške bolesti, a s kojom se tako hrabro borila, napustila nas je naša draga kolegica, profesorica Jelica. Bila je posvećena obitelji, vjeri, radu s učenicima, glazbi, tradiciji, humanitarnomu radu i rodnomu selu Đeletovcima. Bila je diplomirana ekonomistica i profesorica informatike (među prvim takvim profesorima u Hrvatskoj). Učenike je poučavala gradivu i glazbi (vodila je TS "Kanovačka zvona"), ali i onim životnim vrijednostima koje nisu zapisane u udžbenicima. Vedrinom i osmijehom, radeći na širokomu polju društvenih aktivnosti, Jelica je "išla zemljom čineći dobro"!
      Ožalošćenoj obitelji izražavamo iskrenu sućut, a našoj Jelici mir vječni u Božjemu Kraljevstvu!