Ovaj mjesec: 2002

Međunarodni dan volontera
Autor: Matej Lončar, 7. 12. 2018.

5. prosinac - Međunarodni dan volontera proglasila je opća skupština Ujedinjenih naroda 17. prosinca 1985. godine. Punim imenom Međunarodni dan dobrovoljnog rada za ekonomski i društveni napredak (International Volunteer Day for Economic and Social Development), ovaj dan ima za cilj sve aktivnosti volontera i njihov dobrovoljni rad učiniti vidljivim na lokalnoj, nacionalnoj i međunarodnoj razini. Volonteri drugih razreda svoj rad također su učinili vidljivim sudjelovanjem u humanitarnim akcijama i debati te su izradili plakat u holu škole kojim se želi potaknuti sve na sudjelovanje u radu za dobrobit društva i potrebitih u njemu.

„Volonteri nisu plaćeni, ne zato što je njihov rad besplatan, već zato što je njihov rad neprocjenjiv… „(S. Anderson)