Prijateljski susret u debati
Autor: Matej Lončar, 6. 12. 2018.

5. prosinca 2018. godine u  našoj školi održala se debata. Debatni klub Ekonomske i trgovačke škole i učenici Gimnazije Matije Antuna Reljkovića debatirali su na tezu: siromaštvo u svijetu se moglo spriječiti, kao prigodnu tezu u obilježavanju  Međunarodnog dana volontera.

Želja je bila potaknuti učenike na kritičko razmišljanje, istraživanje i argumentiranje, a ponajviše razvoj socijalnih i komunikacijskih vještina.

Učenici su pokazali zavidno znanje i spretnost u debatiranju, a uvjerljiviji u svom nastupu bili su  učenici naše škole. Bilo je ovo lijepo iskustvo.

Zahvaljujem našim gostima, mladim volonterima i učenicima koji su dali svoj doprinos u organizaciji debate.

Ivana Piperković, prof. mentor