Dan darivatelja krvi
Autor: Helena Bošković, 30. 10. 2018.

Povodom Dana darivatelja krvi koji se obilježava 25.listopada, učenici 3.a,d razreda uredili su pano u našoj Školi na kojem su se mogle vidjeti najvažnije informacije potrebne osobama koje žele darivati krv i na taj način pokazati svoju humanost i plemenitost.

Tako se moglo vidjeti koje uvjete mora ispunjavati, ali i bolesti i situacije u kojima se ne smije nalaziti osoba koja želi dobrovoljno darivati krv.

Detaljno su pojašnjeni koraci koje prolazi darivatelj krvi kao i informacije kako hrana utječe na našu krv.

Cilj ove prezentacije je potaknuti punoljetne osobe koje ispunjavaju uvjete za darivanje krvi da učine ne samo druge ljude sretnima, nego i sebe samima jer nema ništa ljepše od spašavanja ljudskih života. LIJEK JE U NAMA!!!