UČENICI S UREDOM ZA INFORMIRANJE EUROPSKOG PARLAMENTA U HRVATSKOJ
Autor: Matej Lončar, 30. 10. 2018.

U petak 26.10.  je održan program Ureda za informiranje Europskog parlamenta u Hrvatskoj na kojem su prisustvovali i učenici trećeg razreda naše škole s predmetnim profesorom iz geografije s obzirom da se radi o veoma bitnim temama, sastavnicama kurikuluma za treći razred. Na druženju u petak učenici su raspravljali i iznosili svoja razmišljanja o EU i važnosti izlaska na sljedeće izbore za Europski parlament koji će se održati 25. svibnja 2019. Istaknuto je koliko je važno osvijestiti građane da izađu na izbore s obzirom da je izlaznost na prošle parlamentarne izbore bila veoma niska.

Sljedeći dan je održan Regionalni forum za raspravu „Europa u Slavoniji? Gospodarski rast i zapošljavanje“ gdje je između ostalih govornik bila i hrvatska zastupnica u Europskom parlamentu Ivana Miletić. Također smo posjetili Gimnaziju Vukovar, školu ambasadora Europskog parlamenta te se upoznali sa svim aktivnostima koje škola provodi u sklopu informiranja građana o Europskoj Uniji.

Stjepan Radić, mag.hist. et. educ.geog.