PODUZETNIČKA INFRASTRUKTURA - STRUČNI POSJET UČENIKA
Autor: Matej Lončar, 10. 10. 2018.

TJEDAN CJELOŽIVOTNOG UČENJA 2018. obilježen četverodnevnom edukacijom učenika Ekonomske škole u Tehnološkom parku Vinkovci

U sklopu 12. TJEDNA CJELOŽIVOTNOG UČENJA učenici 2. razreda Ekonomske i trgovačke škole Ivana Domca Vinkovci izašli su iz svojih učionica i ovaj puta učili družeći se s poduzetnicima stanarima poduzetničkog inkubatora u Vinkovcima. Ova dimenzija kvalitetne pripreme za zanimanje ekonomist predviđena je strukovnim kurikulumom. Tako nastavni plan i program propisuje da učenici ekonomske struke barem 25 posto nastavnih sadržaja usvajaju u suradnji s lokalnim ustanovama, poduzetnicima, tvrtkama i drugim subjektima, kako bi se ostvarili ishodi učenja i učenici stekli kompetencije za navedeno zanimanje. Kroz predavanja gospodina Josipa Gilje, direktora Tehnološkog parka Vinkovci, gospođe Mirte Štrk i gospodina Josipa Romića iz agencije za investicije i razvoj grada Vinkovaca VIA, učenici su imali priliku upoznati se s dijelom poduzetničke infrastrukture koju Grad stavlja poduzetnicima na raspolaganje, kao i s najznačajnijim oblicima državnih potpora i projekata koji se provode u Vinkovcima. Poseban naglasak stavljen je ovim mladim ljudima na mogućnosti bavljena poduzetništvom u ovome gradu kao jednom od mjera za smanjenje iseljavanja. Učenici su dodatno postali svjedoci pozitivne poduzetničke klime u svome okruženju. Posebno impresionirani bili su učenici prilikom upoznavanja tvrkte GoAds, jedne od stanara poduzetničkog inkubatora. Poznavajući izreku "vrijeme je novac", osobito zahvaljujemo direktoru tvrtke GoAds na izdvojenom vremenu za educiranje učenika. Nije pretenciozno zaključiti da su se učenici vratili u učionicu s novom motivacijom za poduzetništvo.

Ika Pejanović, dipl. oec.